صفحه اصلی

عضویت

ورود اعضا

تماس با ما

           
 
آرایش و زیبایی
مد و پوشاک
مطالب جالب
هنر آشپزی
فروشگاه
 
قوانین فنگ‌شويي برای چيدمان لوازم منزل
چهار‌شنبه 29 دی 1389
اين شيوه مي تواند كمك موثري براي ايجاد فضايي آكنده از صلح، دوستي و سلامت باشد؛ روشي كه از ساليان بسيار گذشته در چين رواج داشته و با گذشت زمان با تغييرات فرهنگ و تمدن بشري همسو شده و هنوز نيز مورد توجه بسياري از مردم چين و ساير كشورهاي جهان قرار دارد...

چهارشنبه 29 دی 1389

فنگ شويي يك شيوه چيدمان لوازم و اثاثيه منزل است كه قدمت آن به هزاران سال پيش برمي گردد. اين روش هنري است براي قرار دادن لوازم منزل به سبكي درست، به طوري كه در محيط به يك هارموني و يكپارچگي خاصي جهت جذب انرژي مثبت محيط دست يابيم. اين هارموني مي تواند خانه، روابط اجتماعي، ثروت، سلامت و ساير ابعاد زندگي ما را تحت تاثير قرار دهد. فنگ شويي براي افرادي كه از آن هيچ اطلاعي ندارند شيوه اي بسيار پيچيده و دشوار به نظر مي رسد، زيرا در اين سبك قوانين زيادي وجود دارد كه مطلع بودن و پيروي از آنها باعث بهره مندي از انرژي مثبتي كه در فضا وجود دارد شده و صلح، دوستي، سلامت و خوشبختي را براي ما هديه مي آورد.

بهترين شكل ساختمان در اين سبك مي تواند شكل مربع يا مستطيل باشد. خانه هاي باريك و دراز نمي توانند محل مناسبي براي زندگي افراد مستقر در آن باشند. چرا كه براساس قوانين فنگ شويي از فضاي مناسب براي دريافت انرژي هاي مثبت برخوردار نيستند. در طي ساليان طولاني اين شيوه چيدمان لوازم منزل و يا محل كار پيشرفت هاي چشمگيري كرده است. در اينجا به چند مورداز قوانين فنگ شويي براي داشتن فضايي سرشار از صلح و دوستي، سلامت، خوشبختي و سعادت در منزل اشاره مي كنيم:

 

قانون اول:

اجازه ندهيد كفش ها و دمپايي هاي افراد خانواده در خارج از در ورودي منزل پخش باشند. تا جايي كه امكان دارد آنها را جمع كرده و در مكاني مثل جاكفشي قرار دهيد زيرا انرژي مثبت همراه باد به داخل منزل مي وزد و در صورت وجود كفش و دمپايي بوي نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد مي كند كه نتيجه اي جز بيماري براي اعضاي خانواده به همراه نخواهد داشت. انرژي مثبت در منزل به گردش درآمده و به دنبال منبع آبي براي استقرار و ساكن شدن در آن مي گردد و اگر با آب و چيزي مثل تنگ ماهي پر از آب برخورد نكند همراه باد از منزل خارج شده و به جاي ديگر نقل مكان مي كند. پس سعي كنيد با قرار دادن ظرف آبي انرژي وارد شده به منزل خود را حفظ كنيد.

 

قانون دوم:

اجازه ندهيد تلويزيون در اتاق خواب شما قرار داده شود. اگر شما نمي توانيد عادت تماشاي تلويزيون در اتاق خواب خود را ترك كنيد پس لازم است بعد از تماشا، آن را با پوششي پلاستيكي بپوشانيد. فراموش نكنيد بر پلاستيكي بودن پوشش آن تاكيد شده است چرا كه جنس ديگر با بقاي انرژي در فضاي اتاق خواب مغايرت دارد.

 

قانون سوم:

نبايد هيچ آينه اي در مقابل و يا مجاورت تختخواب شما قرار گيرد. آينه را در مكان هاي مورد علاقه خود مخصوصا اتاق خواب قرار ندهيد.

 

قانون چهارم:

يك منبع آب داخل منزل و در مكان مورد علاقه خود قرار دهيد تا هر آنچه را كه آرزو داريد و خواسته دل شماست به سمت و سوي شما كشانده و به زندگي شما وارد كند.

 

قانون پنجم:

اگر شما در منزل تنگ ماهي داريد مراقب باشيد چرا كه قرار دادن آن در مكان درست و صحيح مي تواند سعادت و خوشبختي را براي شما به همراه داشته باشد. اما اگر شما آن را در مكاني نادرست قرار دهيد ممكن است كه باعث دعوا و مشاجره، ورشكستگي، فشارهاي كاري و مشكلات و سختي هاي ديگر شود. اگر شما بعد از استقرار تنگ ماهي در مكاني شاهد نشانه ها و علائمي از اين قبيل بوديد سريعا نسبت به تغيير مكان آن اقدام كنيد.

 

قانوت ششم:

در آشپزخانه خود هرگز وسايلي مثل يخچال، ماشين لباسشويي، ماشين ظرفشويي و مواردي از اين دست را مقابل اجاق گاز خود قرار ندهيد. زيرا تقابل آب و آتش باعث ايجاد عدم تفاهم و مشاجره در منزل مي شود.

 

قانون هفتم:

اجازه ندهيد كودكتان روي تشك روي زمين بخوابد. درست است كه اين مساله باعث مي شود بچه ها از روي تختخواب نيفتند اما از لحاظ قانون فنگ شويي اين شيوه موجب روي آوردن امراض و بيماري ها به سمت كودك شما مي شود، چرا كه انرژي مثبت نمي تواند به سطوح زيرين و كف وزيده شود و جايي كه انرژي مثبت مستقر نباشد امراض به راحتي رسوخ مي كنند، بنابراين تشك كودك خود را روي سطحي بالاتر از سطح زمين قرار دهيد تا انرژي مثبت منتشر شده در آن محل سلامت و شادابي را براي كودك شما هديه بياورد.

 

قانون هشتم:

براي بچه ها بهتر است كه وقتي كه در حال نوشتن هستند پشت به ديوار باشند. اين مساله خيلي مهم است كه ميز تحرير فرزندتان طوري قرار گيرد كه هنگام نشستن پشت فرزندتان به سمت ديواري از جنس خاك و گل باشد. وجود ديوار اين حس را در فرد تقويت مي كند كه داراي نيروي حمايتي بسيار قوي بوده و اين حس كمك مي كند براي مدت طولاني بتواند به درس خواندن يا نوشتن خود ادامه دهد و از جابه جا شدن مداوم كه حاصلي جز عدم تمركز ندارد جلوگيري مي شود.

 

فانون نهم:

اجازه ندهيد كه كودكانتان روي تخت دو طبقه بخوابند زيرا كودكي كه در طبقه زيرين قرار مي گيرد از انرژي فضاي اتاق محروم مانده و سلامتي وي به خطر مي افتد. اگر بنا به ملاحظات مكاني مثل كمبود جا مجبوريد از چنين تخت هايي استفاده كنيد بنابراين براي حل اين مشكل مي توانيد از پنكه سقفي براي به جريان انداختن هوا و انرژي موجود در آن براي بهره مندي هر دو كودك به نحوي يكسان استفاده كنيد.

 

قانون دهم:

اگر مي خواهيد خوابي راحت داشته باشيد سعي كنيد تختخواب شما به ديواري از جنس خاك و گل تكيه داشته باشد. وجود چنين ديواري به شما كمك مي كند تا از خوابي عميق و راحت برخوردار شده و هنگامي كه از خواب بر مي خيزيد به خاطر استراحتي كامل و عميق سرشار از انرژي و طراوت باشيد. همچنين هنگام كارهاي روزانه حس آرامش بخش تري خواهيد داشت.

 

قانون يازدهم:

اجازه ندهيد بالاي تختخواب شما منبع نوري مثل چراغ باشد. وجود نور در بالاي تختخواب انرژي حاكم در اتاق شما را تحت فشار قرار داده و موجب مي شود شما نيز در كار هاي روزمره خود تحت فشار قرار بگيريد. سعي كنيد هيچ يك از لوازم منزل را در زير نور چراغ و يا سطوح متفاوتي نسبت به آن قرار ندهيد. اگر هم مجبور شديد چيزي را در زير اين منبع نور قرار دهيد سعي كنيد در مكاني مرتفع قرار گيرد تا در معرض وزش انرژي باشد.

 

قانون دوازدهم:

اگر شما دچار مشكلاتي مثل فشار بيش از حد كاري شديد شايد بتوان علت آن را به وجود ميز مرمري ناهارخوري شما كه در اتاق ناهارخوري خود داريد ربط داد. پس هر چه سريع تر ميز مذكور را به نوع چوبي آن تغيير دهيد تا از شدت فشارهاي حاكم بر شما كاسته شود.

 

قانون سيزدهم:

اگر كودك شما زياد بيمار مي شود شايد علت آن را در محل استقرار اتاق خواب وي بتوان جستجو كرد. سعي كنيد اتاق خواب او را تغيير دهيد شايد تغيير فضا در جلوگيري از ابتلاي او به بيماري هاي مختلف موثر واقع شود. در غير اين صورت قرار دادن پنكه سقفي براي به جريان انداختن هوا و انرژي موجود در آن براي حل اين مشكل تاثيرگذار بوده و مي تواند كودك شما را از اين مشكل برهاند.

 

قانون چهاردهم:

از كاناپه قرمز رنگ استفاده نكنيد. رنگ قرمز رنگ آتش است و علائم و آثار رنگ آتش در آن موجود است. در مبحث فنگ شويي بعضي از مكان ها مثل كاناپه يا مبل هاي راحتي نبايد قرمز باشند، زيرا اين رنگ فشار هاي زندگي را تشديد كرده و مشكلات و معضلات زيادي بر سر راه زندگي ما ايجاد مي كند، چرا كه آتش سوزان، پرحرارت و پرفشار است.

 

قانون پانزدهم:

هميشه پنجره اتاق خواب خود را حداقل ٢٠ دقيقه باز بگذاريد تا انرژي مثبت به داخل اتاق وارد شده و در آن جريان يابد. اين كار باعث مي شود كه مجبور نباشيم هر شب در اتاقي كه انرژي در آن ساكن و محبوس مانده بخوابيم، زيرا اين كار نتيجه اي جز بروز بيماري براي ما ندارد. باز گذاشتن پنجره به جريان هواي ساكن كمك كرده و هوا و انرژي تازه و شاداب را وارد محل زندگي ما مي كند. همچنين زدودن گرد و خاك از وسايل و لوازم منزل نقش مهمي در جريان داشتن انرژي در محل زندگي ما دارد. در اين حالت انرژي مثبت و موثر به راحتي در تمام نقاط خانه به جريان افتاده و در هر نقطه اثربخشي خاص خود را به همراه خواهد داشت.

 

فنگ شویی و چیدمان میزکار

شما می توانید توانمندی های فنگ شویی را برای برای جاهای مختلف میز کارتان بدین گونه پیاده کنید.

خونسردی: در گوشه پایین سمت چپ میز قرار دارد، تصویری از طبیعت را در این قسمت بگذارید.

شجاعت: در گوشه بالا سمت چپ میز قرار دارد، مقدار کمی پول یا یک تنگ ماهی در این قسمت قرار دهید.

توجه: در گوشه بالا سمت راست میز قرار دارد، چند شاخه گل همیشه در این قسمت نگه دارید.

ارتباطات: در گوشه پایین سمت راست میز قرار دارد، نقشه ای از کره زمین یا یک کره زمین در این قسمت بگذارید.

خلاقیت: در مرکز میز قرار دارد، می توانید قطعه ای کریستال در این قسمت قرار دهید.

 

و در آخر به طور کلی سعی کنید که صفحه کامپیوتر همیشه تمیز باشد، خودتان نسبت به کامپیوتر در وضعیت درستی باشید و هنگام کار صورتتان به طور دقیق روبروی آن باشد، در هنگام تایپ کردن از یک مچ بند استفاده کنبد تا از مچتان حفاظت کند، از محافظ صفحه استفاده کنید تا دچار سر درد و خستگی چشم نشوید، هنگام کار کردن بدنتان کاملا راحت باشد، هنگامی که از کامپیوتر استفاده نمی کنید آن را با یک روپوش زیبا بپوشانید، فایل ها و فولدر های کامپیوتر همیشه مرتب باشد، ایمیل های خوانده شده را در فایلی ذخیره کنید تا در جعبه ایمیلتان تلمبار نشود، برای صفحه نمایشتان یک تصویر زیبا انتخاب کنید بطوری که چشمتان را اذیت نکند و به شما آرامش بدهد، یک منظره طبیعت برای Screen Saver انتخاب کنید، کوهستان یا دریا که حس استواری را به شما بدهد و انرژی "چی" را در اطراف شما افزایش دهد.

 

 

گردآوری : گروه خبری ایران تابش

برچسب ها :